دستگاه برش CNC و پلاسما آسیاکار شیراز

کپسول آتش نشانی
برگزاری دوره اطفای حریق در شرکت ماشین سازی آسیاکار شیراز
۲۱/۰۲/۱۴۰۰
ماشین سنگین تراش شرکت آسیاکار شهرک صنعتی شیراز
سنگین تراش شرکت آسیاکار شهرک صنعتی شیراز
۲۱/۰۲/۱۴۰۰

دستگاه برش CNC و پلاسما آسیاکار شیرازدستگاه برش CNC و پلاسما، از دستگاه های برش مخصوص در شرکت آسیاکار و در جنوب کشور است.
این دستگاه توانایی برش ورق های استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ با ضخامت ۵۵ میلی متر را با دقت ۰.۱ داراست.


در دستگاه های برش cnc پلاسما به مجرد اینکه نوک مشعل با قطعه کار تماس گرفت به سرعت یک فاصله ایجاد می شود. بخشی که مسئول کنترل کردن جرقه می باشد از نزدیکی دو سیستم برای تولید پلاسما استفاده می نماید.
یک مدار با ولتاژ بالا و جریان پایین به کار رفته تا در یک زمان جرقه ای را داخل تورچ کند و کمی گاز پلاسما را به وجود آورد. قوس تولید شده به نام قوس هادی می باشد. این قوس راهی تا ابتدای مشعل به وجود آورده و تا ابتدای قطعه کار نزدیک می شود تا جایی که به قوص اصلی پلاسما برسد.
برش پلاسما فرآیندی است که در آن فولاد یا سایر فلزات (گاهی اوقات برخی مواد دیگر) در قطرهای مختلف توسط یک مشعل (torch) برش داده می‌شود.
در این برش یک گاز نجیب (در برخی موارد هوای فشرده) با سرعت بالا از نازل دمیده شده و در همان لحظه یک قوس الکتریکی (Electrical ARC) بین گاز در سر نازل با سطح برش ایجاد می شود و گاز به حالت پلاسما می رود. پلاسما به اندازه کافی گرم می باشد تا فلز را ذوب کند و برش صورت پذیرد. هوای فشرده نیز به اندازه‌ای فشار دارد که فلز ذوب شده را از مسیر برش دور نماید.

Need Help? Chat with us